صفحه نخست » اخبار و رویدادها » اخبار دانشگاه » دانشگاه ولی‌عصر (عج) میزبان همایش رفسنجان شناسی

دانشگاه ولی‌عصر (عج) میزبان همایش رفسنجان شناسی


در تاریخ ۱۸ دی‌ماه، نمایشگاه رفسنجان شناسی با حضور آقای دکتر سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور و همراهی رئیس و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و تنی چند از مسئولین استان و شهرستان در دانشگاه ولی‌عصر (عج) پس از احترام به شهدای دانشگاه و تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا افتتاح گردید.
در آیین افتتاحیه این همایش پس از خیرمقدم حجت‌الاسلام دکتر جلالی، نماینده مردم شریف رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، جناب آقای دکتر رنجبر کریمی نیز حضور جناب آقای دکتر سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، نمایندگان عضو کمیسیون فرهنگی و در رأس آن‌ها حجت‌الاسلام دکتر مرتضی آقا تهرانی و مسئولین استانی و شهرستانی را به دانشگاه ولی‌عصر (عج) خوش‌آمد گفت.
رئیس دانشگاه با توصیف دانشگاه به مهد علم و تمدن به مسئولین گوشزد کرد: اگر می‌خواهید به این توصیه مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در زمینه اقتصاد مقاومتی جامه عمل بپوشانید، لازمه‌اش سرمایه‌گذاری در علم و فناوری است. وی با اشاره به برخورداری‌های دانشگاه ولی‌عصر (عج) در زمینه شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: هم‌اکنون در دانشگاه ولی‌عصر (عج) بیش از هفتاد شرکت دانش‌بنیان وجود دارد که ۱۱ شرکت برتر محصولاتشان را در این نمایشگاه به معرض دید عموم گذاشته‌اند که با این رویکرد شتاب محور و آینده‌نگر، می‌طلبد تا مسئولین کشور هم نگاهشان را به سمت سرمایه‌گذاری در علم و فناوری معطوف نمایند. او با اشاره به قدمت سی‌ساله دانشگاه ولی‌عصر (عج)، تعداد هفت هزار دانشجو در مقاطع مختلف و ۲۷۰ عضو هیئت‌علمی خواستار نگاه ویژه مسئولین به‌خصوص نمایندگان محترم به این دانشگاه در بحث بودجه ۱۴۰۱ شد.
جناب آقای دکتر سید محمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، در این مراسم با اشاره به فعالیت‌های مردم رفسنجان، قبل و بعد از انقلاب، روحیه انقلابی گری و ولایتمداری این مردم را ستود و از آن به قم ثانی و سرزمین فاتحان اروند یادکرد. ایشان افزود: در همه عملیات‌ها، فرزندان برومند رفسنجان در لشکر ثارالله شرکت می‌کردند؛ از قیام ۱۵ خرداد به بعد رفسنجان مقلد امام بودند و روحانیون کسانی را دعوت می‌کردند که مقلد و پیرو امام بودند.
دیگر سخنران این مراسم حجت‌الاسلام دکتر مرتضی آقا تهرانی بود. وی در این مراسم گفت: کمیسیون فرهنگی افتخار می‌کند تا بیشتر با اهل فرهنگ و مردم نشست‌وبرخاست داشته باشد تا مشکلات را شناسایی و حل کند و در اتاق‌های دربسته تصمیم نگیرد. وی بابیان اینکه رفسنجان قبل انقلاب محل رفت‌وآمد بزرگان اسلام بوده است، افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری رفسنجان جایی بوده که در زمان قبل از انقلاب، سال ۱۳۴۲ به‌راحتی صحبت می‌کردیم و حرف‌هایی که درجاهای دیگر نمی‌توانستیم بیان کنیم در این شهرستان بیان می‌شد. ایشان گفت: درست است که کمیسیون فرهنگی در ارتباط با میراث، ورزش و ارشاد است، اما ما باید ظواهر فرهنگی و معنوی را هم نمایان کنیم؛ معنویت با زبان هنر، بهت قابل‌عرضه و نمایش است.
لازم به توضیح است نمایشگاه هفته رفسنجان شناسی از تاریخ ۱۸ لغایت ۲۳ دی‌ماه هرروز صبح‌ها از ساعت ۹ الی ۱۲ و عصرها از ۱۵ الی ۱۹ برای بازدید عموم دایر است.