صفحه نخست » اخبار و رویدادها » اخبار دانشگاه » همایش پیاده روی به مناسبت هفته مقاومت


همایش پیاده‌روی به مناسبت هفته مقاومت
همایش پیاده‌روی دانشگاهیان ولی‌عصر (عج) صبح روز دوشنبه ۱۳ دی‌ماه توسط اداره تربیت‌بدنی و با حضور مسئولین دانشگاه از سر درب اصلی تا گلزار شهدای دانشگاه برگزار شد.
در این مراسم حجت‌الاسلام دکتر جمالی سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به توصیه مؤکد حاج قاسم سلیمانی در وصیت‌نامه‌اش که از شئون عاقبت‌به‌خیری رابط قلبی و دلی با رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیه الله خامنه‌ای است، اشاره کرد و شخصیت مقام عظمای ولایت را شخصیتی بزرگ خواند که علاوه بر وصیت شهید سلیمانی، در سخنان بزرگانی چون علامه محمدتقی بهجت (ره) و علامه حسن‌زاده آملی (ره) از ایشان به نیکی یادشده است. او در پایان صحبت بنا به توصیه رهبر معظم انقلاب: همگان را به تحصیل، تهذیب و ورزش سفارش کرد.
آقای دکتر رنجبر کریمی رئیس دانشگاه ولی‌عصر (عج) نیز در این مراسم با سخنان کوتاهی ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها و ایام فاطمیه این بانوی مکرم، یاد و خاطره سردار دل‌ها سپهبد حاج قاسم سلیمانی را گرامی داشت. ایشان مقارن با لحظات اطلاع مردم ایران از شهادت شهید سلیمانی از رسانه‌ها در سال ۹۸، در این همایش پیاده‌روی گفت: شهید سلیمانی یک وصیت ویژه به مردم استان کرمان داشتند و آن وصیت مهم این بود: “دوست دارم کرمان همیشه با ولایت بماند”. رئیس دانشگاه با ترسیم و تبیین این دیدگاه که نقشه راه همه مسئولین کشور بایسته عمل به این نکته مهم باشد، ملاک خودش را نیز جامه عمل پوشاندن به این نکته ارزشمند عنوان کرد و افزود این ملاک برای همه است هرکسی با ولایت است طبق فرمایش سلیمانی، ما با او خواهیم بود و خواهیم ماند. دکتر رنجبر کریمی با انذار از کج‌روی و خروج از مسیر ولایت تأکید کرد: آنان که در بزنگاه‌های مهم انقلاب پشت رهبری و ولایت امرمان را خالی کردند دیگر از ما نیستند، ما از هرکسی که در مسیر ولایت است حمایت و پشتیبانی می‌کنیم. او ضمن میثاق مجدد با ارواح طیبه شهدا و حاج قاسم سلیمانی در پایان خطابه‌اش از خداوند خواست تا هماره چون این مرد میدان تا پای جان در کنار انقلاب و رهبری ثابت‌قدم بماند و آرزو کرد در قیامت شفاعت شهدا، به‌خصوص حاج قاسم شامل هم استانی‌های ولایتمدارمان گردد.