صفحه نخست » اخبار و رویدادها » اخبار دانشگاه » نشست صمیمی هیئت‌رئیسه دانشگاه با اعضای هیئت‌علمی دانشکده علوم ریاضی

نشست صمیمی هیئت‌رئیسه دانشگاه با اعضای هیئت‌علمی دانشکده علوم ریاضی

در تاریخ شنبه ۱۱ دی‌ماه ۱۴۰۰ هیئت‌رئیسه دانشگاه با حضور در سالن آمفی‌تئاتر شهید پرتوی دیداری صمیمانه با اعضای هیئت‌علمی دانشکده علوم ریاضی داشتند و نقطه نظرات، پیشنهاد‌ها و انتقادات اساتید گروه ریاضی، علوم کامپیوتر و آمار را شنیدند.
در ابتدای مراسم پس از خیرمقدم جناب آقای دکتر ساحلی ریاست این دانشکده، اعضای هیئت‌علمی با طرح موضوعاتی مانند انتقال دانشکده علوم ریاضی به ساختمان جدید، پرداخت پژوهانه، تفاوت نرخ کسر بیمه از حقوق اعضای هیئت‌علمی پیمانی و رسمی، فرصت مطالعاتی ارتباط با صنعت و جامعه (مزایا و مشکلات این طرح برای گروه‌های مختلف به‌خصوص گروه ریاضی)، کسری حقوق اعضای هیئت‌علمی دانشگاه در دی‌ماه را مطرح کردند.
در ادامه جلسه آقای دکتر رنجبر کریمی ریاست دانشگاه ضمن عرض تسلیت ایام فاطمیه و یادبود از شهدای دانشگاه و گرامیداشت اسوه حماسه و مقاومت سردار حاج قاسم سلیمانی، ضمن خیرمقدم صمیمانه به اعضای هیئت‌علمی دانشکده، به مهم‌ترین رویکرد علمی سال ۲۰۲۲ که سال علوم پایه است اشاره کرد و موضوع را برای ورود همه دانشگاهیان ولی‌عصر (عج) بخصوص اعضای هیئت‌علمی علوم پایه دانشگاه بسیار جدی دانست و اظهار امیدواری کرد با برگزاری برنامه‌ها و مراسم ویژه در سال ۲۰۲۲ به مظلومیت علوم پایه در کشور پایان داده شود. ریاست دانشگاه به شرح ماوقع کسری بودجه دانشگاه و راه‌های جبران این کسری برای اداره دانشگاه ولی‌عصر (عج) گفت: افزایش درآمد اختصاصی دانشگاه مطمئن‌ترین مسیر برای پیش‌گیری از نوسانات تخصیص بودجه‌های دولتی است و باید تمام مجموعه در این مسیر همراهی کنند.
وی میزان ساعت حضور اساتید در دانشگاه را منبعث از لغو دورکاری دانست و اضافه نمود نحوه حضور با محوریت برنامه حضور عضو هیئت‌علمی و هماهنگی با گروه‌های آموزشی قابل‌تعریف و ارائه است.
فرصت مطالعاتی ارتباط با صنعت و جامعه از دیگر موضوعاتی بود که رئیس دانشگاه با آن اشاره کرد و گفت: منتظر پیشنهاد‌ها مؤثر اعضای هیئت‌علمی دانشکده‌ها هستیم تا ضمن حفظ کرامت اساتید و افزایش کیفیت و راندمان سازمان میزبان، نتیجه بهتری از حیث آشنایی بیشتر اعضا هیئت‌علمی با صنعت و جامعه پیدا شود.
دکتر رنجبر کریمی حضور دانشجویان در دانشگاه را با توجه به شرایط کرونایی موجود، سلامت‌محور تعریف کرد و گفت: این حضور فعلاً با حضور دانشجویان دکتری و ارشد و دانشجویانی که نیازمند کار در آزمایشگاه و کارگاه هستند با رعایت همه شیوه‌نامه‌های بهداشتی ادامه خواهد یافت.
لازم به ذکر است معاونین محترم توسعه و پشتیبانی و پژوهش و فناوری دانشگاه نیز به سؤالات همکاران اعضای هیئت‌علمی دانشکده علوم ریاضی پاسخ دادند.