آزمایشگاه کنترل کیفی کود و سموم و اندازه‌گیری باقیمانده سموم در رأس فعالیت‌های اولویت‌دار دانشگاه

صبح روز دوشنبه ۶ دی‌ماه نشست مشترک دانشگاه ولی‌عصر (عج) و اداره استاندارد شهرستان رفسنجان برگزار شد. در این نشست طرفین حول محورهای برقراری ارتباط مؤثر بین دانشگاه و استاندارد، همکاری جهت انجام فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی، استفاده از توانایی‌ها و ظرفیت‌های تحقیقاتی و آموزشی دانشگاه جهت ارتقای کارایی و بهره‌وری، انجام تحقیقات کاربردی دانشگاه به‌منظور تدوین استانداردهای ملی، ارتقاء کیفیت کالاهای تولیدی شهرستان، جهت‌دهی به پایان‌نامه‌های (کارشناسی ارشد و دکترا) در راستای نیازهای استانداردسازی کالا و خدمات و همچنین تقویت طرح‌های سفارشی و تقاضامحور بحث و تبادل‌نظر شد.
جناب آقای دکتر رنجبر کریمی در این نشست با اشاره به بنیه آزمایشگاهی و برخورداری دانشگاه از آزمایشگاه مرکزی که آغازی بر پایان فعالیت‌های جزیره‌ای آزمایشگاهی است، از شروع به کار جدی این آزمایشگاه در آینده‌ای نزدیک خبر داد. رئیس دانشگاه ولی‌عصر (عج) با گریزی به مشکلات کشاورزان شهرستان گفت: بحث کنترل کیفی کود و سم و همچنین بحث باقیمانده سموم که جزو دغدغه‌های به‌حق مردم است بایستی در رأس سیاست‌گذاری دانشگاه در راستای خدمات پژوهشی و آزمایشگاهی قرار بگیرد که رسیدن به این خواسته با کمک و همکاری‌های مستمر اداره استاندارد شهرستان تحقق خواهد یافت.
سرکار خانم سرباز پور، رئیس اداره استاندارد رفسنجان نیز در این نشست از آمادگی اداره استاندارد شهرستان برای هرگونه کمک برای رفع دغدغه‌های مردم و همکاری جهت کیفیت کود و سم و رفع باقیمانده سموم از تولیدات شهرستان گفت و راه‌های جذب کارشناسان رسمی استاندارد از بین اعضای هیئت‌علمی دانشگاه، پیگیری مراحل قانونی اخذ مجوزهای لازم و کافی استاندارد برای آزمایشگاه‌های دانشگاه ولی‌عصر (عج)، برگزاری دوره‌های آموزشی استاندارد همراه با ارائه گواهینامه را ازجمله راهکارهای این موضوع دانست.