صفحه نخست » اخبار و رویدادها » اخبار دانشگاه » اختیار تام ریاست دانشگاه به مدیران جهت ارتباط مؤثر با صنعت و جامعه

اختیار تام ریاست دانشگاه به مدیران جهت ارتباط مؤثر با صنعت و جامعه
نشست رئیس دانشگاه ولی‌عصر(عج) با مدیران هیئت‌علمی دانشگاه روز سه‌شنبه ۲۹ آذرماه در تالار همایش‌های شهید هنری برگزار شد. در این مراسم پس از تلاوت قران و سرود جمهوری اسلامی، دکتر رنجبر کریمی با یادکردی از شهید تحویلیان و شهدای گمنام دانشگاه و تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها از همه مدیران قبلی دانشگاه بخصوص دکتر رنجبر عسکری رئیس سابق و همچنین معاونین و مدیران قبلی دانشگاه به خاطر زحمات فراوان تشکر کرد.
وی با اشاره به برهان نظم در آفرینش الهی و اینکه از انسان در قرآن به احسن التقویم، خلیفه‌الله و حامل اسماء الهی  یادشده است همگان را به رعایت نظم در کار و اینکه بایستی به‌تبعیت از نظام موجود ، برنامه‌ریزی و تلاش مستمر باعث تغییر در خود و به‌تبع آن تغییر در جامعه و پیرامون خود باشیم تأکید کرد.
وی افزود : برنامه‌ریزی در خانواده و سپس در دانشگاه که خانه دوم ما محسوب می‌شود بایستی اصل و با دلسوزی هر چه تمام‌تر باشد و همان‌طور که خانواده در یک مراسم و در مواقع ضروری همه با برنامه‌ریزی و دلسوزی برای انجام آن پای یک کار می‌آیند و مشکلاتشان را با همدلی و همراهی و باکم ترین هزینه‌ها مرتفع می‌کنند؛ سازمان هم یک خانواده بزرگ است که اگر این مهم در آن انجام نپذیرد و همه برای رفع موانع و ایجاد موقعیت پای‌کار نیایند آن سازمان دچار تنزل خواهد شد و جایگاه موفقی در بین مردم نخواهد داشت.
وی با اهتمام به این مطلب که ما مجبوریم خود را باسیاست‌های دنیای علم و سیاست‌های علمی کشور همراه کنیم، چراکه سهم هر کشور درنتایج دستاوردهای علمی ، تولید فناوری ،  ارتقاء شاخص‌ها و در تولید ثروت است؛ پروا از روزمره گی را مهم‌ترین عامل جهت رسیدن به هدف‌های مهم ارزیابی کرد.
ایشان با اشاره به فضای فیزیکی مناسب، زیرساخت‌های آموزشی و پژوهشی، تعداد اعضای هیئت‌علمی با تکیه به تولید و کیفیت مقالات و ارجاعاتی که به مقالات پر استناد دانشگاه می‌گردد، شرایط موجود را مطلوب ندانست و به سیاست‌های وزارت متبوع بر توزیع سرانه‌ها و توزیع بودجه‌ها بر اساس همین شاخص‌ها اعلام نمود و از اهتمام جدی خود برای افزایش این موارد ضروری با همکاری و پیگیری مدیران دانشگاه پرداخت و اولین گام مدیران اعضای هیئت‌علمی دانشگاه را فرهنگ‌سازی جهت ارتقاء رتبه علمی دانشگاه که برکات زیادی را در پی خواهد داشت عنوان و تصریح کرد: افزایش درآمدهای اختصاصی دانشگاه از ضروریات است و اینکه هر مدیر بایستی با رویکرد نوآورانه و با کمک اعضای هیئت‌علمی گروه و دانشکده بایستی سهم خود را در ثمر دهی فعالیت‌های بروندادی دانشگاه ایفا نماید از همه همکاران محترم خواست تا با ارائه پیشنهاد‌ات خود، دانشگاه را در این مهم یاری نمایند .
دکتر رضا رنجبر کریمی در این جلسه با دادن اختیار تام به مدیران هیئت‌علمی دانشگاه جهت ورود به ارتباطات سازنده و همکاری‌های دوجانبه با دیگر نهادهای عمومی و دولتی که جهت رفع مشکلات جامعه کمک نماید و اهداف دانشگاه را در دوران گذار خود تقویت نماید تأکید کرد.
وی در پایان صحبت‌ها به مناسبت علمی سال ۲۰۲۲ که سال علوم پایه است اشاره کرد و خاطرنشان ساخت از هم‌اینک بایستی با برنامه‌ریزی همه‌جانبه به نحوی به استقبال این سال برویم که در بروندادهای علمی دانشگاه ملموس باشد.
در ادامه این جلسه مدیران هیئت‌علمی دانشگاه به فراخور مسئولیت خود به بیان مشکلات حوزه کاری خود و همچنین ارائه پیشنهاد‌ات در زمینه‌های رفع مشکلات موجود پرداختند.