صفحه نخست » اخبار و رویدادها » اخبار دانشگاه » دیدار فرمانده تیپ شهید حاج احمد امینی با رئیس دانشگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان، صبح امروز شنبه مورخ ۲۹ آبان ۱۴۰۰ سردار محمد میرزایی فرمانده تیپ حاج احمد امینی از لشکر وابستگاه حاج قاسم سلیمانی، به همراه جمعی از همکاران خود در تیپ پیشکسوتان حاج احمد امینی رفسنجان به دیدار دکتر رضا رنجبرکریمی رئیس دانشگاه آمدند.

در این دیدار حاج محمد میرزایی ضمن تبریک هفته بسیج به دکتر رنجبر کریمی بابت پست جدید ریاست دانشگاه تبریک گفت و افزود: دکتر رنجبرکریمی از خانواده‌ای با اصالت، بسیجی و پیشکسوت جبهه و جنگ و جهاد است. در گردان ۴۱۲ ابوی بزرگوارشان حضور داشتند و باعث افتخار ما بودند. امروزه اگر ما در مملکت خود ثمره ای می‌بینیم، پیشروی میبینیم و موفقیتی می‌بینیم اول از برکت وجود مقام عظمای ولایت مقام معظم رهبری است و بعد از برکت وجود خانواده‌های معظم شهدا، خون مطهر شهدا و سلحشوری رزمندگان ۸سال دفاع مقدس.

فرمانده تیپ حاج احمد امینی ادامه داد: بر خود لازم دانستیم که در دفتر رئیس محترم دانشگاه حاضر بشویم و از زحمات بسیجی‌گونه ایشان در برگزاری مراسم استقبال از خانواده شهید تحویلیان تشکر کنیم که این مراسم با شکوه و منسجم موجب دلگرمی خانواده این شهید شد و رضایت دادند که پیکر این شهید در دانشگاه مهمان ما رفسنجانی ها بماند.

وی در مورد دلیل تشکیل این تیپ و لشکر گفت: بعد از شهادت سردار دل‌ها مقام معظم رهبری دستور دادند که مکتب حاج قاسم ادامه یابد لذا سردار معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در این استان لشکر پیشکسوتان را تشکیل دادند که شامل پنج تیپ بود و تیپ رفسنجان که به نام سردار شهید حاج احمد امینی است از هر لحاظ رتبه اول را در استان دارد. گردان‌های این تیپ به نام همان گردان‌های رفسنجان در دوران دفاع مقدس است. گردان ۴۱۰ به نام سردار شهید رضا عباس زاده، گردان ۴۱۲ به نام سردار شهید حاج علی محمدی پور و گردان ۴۱۸ به نام سردار شهید حاج مجید زینلی می‌باشند و یک گردان هم در انار تشکیل دادیم که این گردان را هم به نام شهید صابری نام گذاری کردیم. یک گردان هم در شهربابک است و ما تیپ سردار شهید حاج احمد امینی را با تعداد شش گردان تشکیل داده‌ایم که این گردان‌ها جوری سازماندهی شده‌اند که در حوادث غیرمترقبه مأموریت امداد و نجات و در شرایط جنگی مأموریت رزمی داشته باشند.

ایشان در مورد فعالت های فرهنگی این تیپ گفت: بُعد دیگر فعالیت این تیپ فرهنگ سازی مکتب حاج قاسم است که فعالیت های فرهنگی خوبی در این زمینه نیز در حال انجام است. باتوجه به اینکه همه اعضای این تیپ از پیشکسوتان و بازنشستگان بوده‌اند و کسی توقعی از این همه کار از ایشان نداشت اما این دوستان جهادگونه و با علاقمندی وارد کار این تیپ شده‌اند و امیدواریم با تلاش این عزیان بتوانیم گوشه ای از اهداف دولت حضرت حجت الاسلام رئیسی را محقق کنیم.

در ادامه جلسه دکتر رنجبرکریمی در صحبت‌های خود ضمن نثار درود به روان پاک شهدا از صدر اسلام تاکنون علی‌الخصوص سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی، شهدای گمنام و شهید تازه احراز هویت شده شهید مهدی تحویلیان و آرزوی طول عمر با عزت مقام معظم رهبری، گفت: خیرمقدم عرض می‌کنم خدمت شما در تیپ سردار شهید حاج احمد امینی که امروز به دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان تشریف آوردید. باعث افتخار بنده است که امروز در خدمت افرادی باشم که بوی فرهنگ ایثار و شهادت می‌دهند.

ایشان با اشاره به مکتب حاج قاسم گفت: همان‌طور که می‌دانید خط و خط بازی و حزب و حزب ‌بازی پدر مردم را در آورده است و این مکتب حاج‌ قاسم است که می‌تواند به این باند بازی‌ها پایان بدهد و مکتب انقلابی را به اوج برساند. متأسفانه وقتی مکتب حاج‌قاسم نباشد از درون کشور هم اپوزیسیون بر ضد کشور تشکیل می‌شود و کارهایی را بر ضد منافع انقلاب انجام می‌دهد.

رئیس دانشگاه درمورد مراسم شهید تحویلیان نیزگفت: از همه شما عزیزان که در مراسم استقبال از خانواده شهید تحویلیان شرکت کردید و در کنار مردم رفسنجان این حماسه را آفریدید تشکر می‌کنم و از این جهت این حرکت مردم را حماسه می‌نامم زیرا مردم در اوج گرفتاری‌های اقتصادی و مشکلات، به محض اینکه نام شهید و نام خانواده شهید به میان آمد به صورت خودجوش وارد صحنه شدند و باعث خلق یک حماسه در رفسنجان شدند. روز قبل از مراسم ساعت ۱۲ شب از مجموعه بازدید داشتم و دیدم که دانشجویان بسیجی در آن سرمای هوا در حال نصب پرچم‌های مراسم بودند. خب این عشق شهدا و همان فرهنگ مکتب حاج قاسم است که به این دانشجوی جوان منتقل شده است و اینچنین جوانانی که در این هوای سرد برای شهدا خدمت می‌کنند اگر در زمان جنگ هم حضور داشتند همانند شهدا و شما ایثارگران حماسه خلق می‌کردند.

وی درمورد تصمیم خانواده شهید تحویلیان نیز گفت: خانواده این شهید دیشب هنگام بدرقه گفتند که از مردم رفسنجان و مجموعه دانشگاه ولی‌عصر(عج) بسیار ممنونیم و تنها راه تشکر از شما را باقی ماندن پیکر شهید تحویلیان در رفسنجان می‌دانیم زیرا همه هستی ما همین قبر شهید تحویلیان است که آن را تقدیم مردم قدرشناس رفسنجان می‌کنیم.

رئیس دانشگاه در پایان گفت: امروز یکی از روزهای ماندگار برای من در این دفتر است زیرا شما که خود از ایثارگران هستید امروز در این دفتر حضور پیدا کرده‌اید.