صفحه نخست » اخبار و رویدادها » اخبار دانشگاه » آیین استقبال از خانواده شهید “مهدی تحویلیان”

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان، صبح امروز پنج‌شنبه مورخ ۲۷ آبان ۱۴۰۰ آیین استقبال از خانواده شهید مهدی تحویلیان در شهر رفسنجان و در دانشگاه ولی عصر(عج) برگزار شد. استقبال از خانواده این شهید در ورودی شهر رفسنجان با حضور مسؤولین شهرستانی و مقامات لشکری از قرارگاه ارتش جمهوری اسلامی در جنوب شرق به صورت موتوری و خودرویی تا محل سردرب اصلی دانشگاه انجام شد. در ورودی دانشگاه نیز این خانواده مورد استقبال مردم شهید پرور رفسنجان قرار گرفته و مردم خانواده شهید را تا قبر فرزندشان مشایعت کردند.

مراسم رسمی نیز در میدان شاهد در نزدیک قبور شهدای گمنام برگزار شد.

نام‌گذاری این میدان در سال ۹۱ به نام میدان شاهد امروز تعبیر شده است

در این مراسم در ابتدا بعد از تلاوت قرآن توسط دکتر مصطفی هادوی نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، دکتر رضا رنجبرکریمی رئیس دانشگاه ضمن عرض خیرمقدم خدمت همه مهمانان و مردم شریف حاضر در جلسه گفت: نام‌گذاری این میدان در سال ۹۱ به نام میدان شاهد امروز تعبیر شده است که حماسه مردمی در این میدان برگزار شده است.

حجت الاسلام والمسلمین اصغر عسکری امام جمعه شهرستان نیز در سخنانی ضمن یاد کردن از رشادت‌های لشکر ۲۱ ارتش در زمان دفاع مقدس، گفت: یک خواهش از طرف مردم، مسئولان و خانواده‌های معظم رفسنجان از خانواده شهید تحویلیان دارم و آن اینکه این افتخار را از رفسنجان بیرون نبرید، رضایت دهید پیکر مطهر شهید در رفسنجان باشد. مطمئن باشید مردم رفسنجان وفادارند و حق فرزند شما را ادا خواهند کرد.

امنیت و اقتدار مرهون دلاور مردی‌های شهدای گرانقدر است

 امیر غلامعلیان فرمانده قرارگاه جنوب‌شرق ارتش نیز در این آیین مطرح کرد؛

شهید تحویلیان عضو خانواده ۴۸ هزار و ۵۰۰ شهید ارتش جمهوری اسلامی است.

وی افزود: امنیت و اقتدار مرهون دلاور مردی‌های شهدای گرانقدری است که از بدنه سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و بسیجیان عزیز، کشور را از بلایایی که می توانست کشور را دچار سختی کند، نجات داد. امروز اگر بازدارندگی و امنیت در کشور حاکم است و سراسر کشور تحت رصد نیروهای نظامی و انتظامی قرار دارد، به برکت وجود شهداست.

ایشان ادامه داد: امروز مردم رفسنجان انصافاً پاداش بسیار خوبی به خانواده شهید تحویلیان دادند که چشم انتظار فرزندشان بودند.

این تاریخ سازی شهدا آینده ما را هم می سازد

 دکتر غلامحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در این آیین در سخنانی گفت: شهدا قلب تپنده تاریخ و متصرفان در عالم هستند، شهید به تاریخ ما جهت و نور می‌دهد و به روزمرگی ما رنگ می‌پاشد.

این تاریخ سازی شهدا آینده ما را هم می سازد.

ایشان نیز در این فرصت مطرح کرد: از خانواده عزیز تحویلیان خواهش می کنم که بگذارند این دُر گرانبها در رفسنجان بماند، مردم رفسنجان مهمان نوازی کردند و زین پس هم نخواهند گذاشت گرد بی مهری بر چهره شهید عزیز بنشیند.

در پایان سخنرانی، لوحی که حاوی پیام دکتر محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بود توسط معاون وزیر به مادر شهید اهدا شد.