صفحه نخست » اخبار و رویدادها » وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از همت جامعه دانشگاهی در ایام کرونا تشکر کرد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از همت جامعه دانشگاهی در ایام کرونا تشکر کرد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان، دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، با ارسال نامه‌ای به ریاست این دانشگاه در پیامی از همت بلند جامعه دانشگاهی در ایام کرونا تشکر کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

سلام علیکم؛

دوران دشوار پیدایش و همه‌گیری بیماری کوید ۱۹ که از اسفند سال گذشته و مقارن با شروع نیمسال تحصیلی ۱۳۹۹ – ۱۳۹۸ آغاز شده و توفان آن آموزش عالی کشور ما را همچون بقیه نظام‌های آموزش عالی جهان در نوردیده، تجربه تازه و چالش پیچیده ای است که مستلزم حفظ آمادگی و تصمیمات مدبرانه در تمامی ارکان دانشگاهی است. دستاورد ما در مقابله با این بیماری در کنار اهتمام به حفظ چرخه حیات و فعالیت دانشگاهی، مصداق مبارزه در دو جبهه بود که به لطف الهی و با معاضدت و همت بلند جامعه دانشگاهی موجب فخر و مباهات نظام آموزش عالی کشور شده است. از نگاه اینجانب و همکارانم در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دستاوردهای موفق نیمسال گذشته و برگزاری موفق کنکور سراسری حاصل برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌های به‌موقع و اقدام ها و پشتیبانی‌های متناسب بوده است که آثار پر برکت حضور تک تک مدیران، اعضای محترم هیأت علمی و کارکنان پرتلاش دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در جای جای آن هویدا و محرز است.

وظیفه خود می‌دانم از نقش بی بدیل و ممتاز اعضای محترم هیأت علمی و کارکنان سخت‌کوش، به دلیل همکاری با مدیران و همراهی با تصمیماتی که در سطح وزارت یا در سطح دانشگاه‌ها در پی مدیریت شرایط بحران اتخاذ شد، قدردانی و تشکر کنم. در سِمَت یک عضو هیأت علمی، به این حقیقت آگاهم که همکاران ارجمندمان برای حصول اطمینان از یادگیری و آموزش دانشجویان و دستیابی به تکمیل و اتمام طرح های پژوهش و فناوری در سخت‌ترین شرایط، به رغم دشواری‌های ناشی از بیماری که خود و خانواده‌شان با آن مواجه بودند، با تقبل مسئولیت‌های جدید مانند تولید محتوای الکترونیکی یا یادگیری روش‌های اثربخش برگزاری کلاس‌های درس به شکل مجازی و ارتباط تنگاتنگ با دانشجویان و رفع نگرانی از خانواده‌های آن‌ها، از هیچ کوششی برای استمرار فعالیت‌های آموزشی دریغ نکردند. امیدوارم و انتظار دارم با تمهیداتی که از سوی شما اندیشیده شده است در سال تحصیلی ۱۴۰۰ – ۱۳۹۹ نیز، که به احتمال زیاد التزام به مقابله با همه‌گیری بیماری مانع از برگشت دانشگاه ها به شرایط عادی خواهد شد، شاهد ادامه کوشش های اثربخش و بهبود در روند اصلاحات و عادات تغییر یافته در دانشگاه ها با تأکید به حفظ و ارتقای کیفیت آموزش و پژوهش باشیم.

منصور غلامی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری