صفحه نخست » اخبار و رویدادها » اعلام رضایت ریاست پژوهشگاه تربیت بدنی از نحوه برگزاری آزمون تربیت بدنی در دانشگاه ولی‌عصر(عج)

اعلام رضایت ریاست پژوهشگاه تربیت بدنی از نحوه برگزاری آزمون تربیت بدنی در دانشگاه ولی‌عصر(عج)

بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان، دکتر عبدالرضا کاظمی مدیر گروه علوم ورزشی این دانشگاه در گفتگویی با خبرنگار روبط عمومی اعلام کرد: آزمون عملی کنکور سراسری ویژه علاقه مندان به رشته علوم ورزشی بومی استان کرمان، از ۲۷ شهریور ماه تا ۳۱ شهریورماه در دانشگاه ولی‌عصر (عج) رفسنجان برگزار گردید. آماده سازی سالن ورزشی و همچنین سایر مکانهایی که جهت پذیرش و معاینات بدنی و پزشکی در نظر گرفته شده بود از ۶ روز قبل از شروع آزمون آغاز گردید. روزانه حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ داوطلب در دو شیفت صبح و عصر به دانشگاه مراجعه می کردند و طبق برنامه از قبل تعیین شده رأس ساعت ۷ صبح باجه غربالگری پس از معاینات و تب سنجی اجازه ورود به دانشگاه برای داوطلبان را صادر می­کرد. داوطلبان روی صندلی‌هایی که از قبل چیده شده بود در انتظار اتوبوس می نشستند و بلافاصله پس از ورود اتوبوس به مجتمع فرهنگی شهدای گمنام جهت انجام معاینات بدنی  و پزشکی و همچنین صدور کارت، منتقل می‌شدند. مدت زمان توقف هر داوطلب در این سالن حدودا ۳۰ دقیقه بوده و سپس پس از تکمیل معاینات و صدور کارت با اتوبوس به سالن ورزشی جهت شرکت در آزمون عملی منتقل می شدند. ایشان در مورد رعایت نکات بهداشتی در این آزمون گفت: در ورودی هر دو سالن دستگاه ضدعفونی کننده گذاشته شده بود و قبل از ورود داوطلب دستان خود را ضد عفونی می کرد. هر کدام از داوطلبان ۳ ماسک، ۲ دستکش لاتکس و یک محلول ضدعفونی کننده با خود داشتند و در تمام مراحل آزمون پروتکل‌های بهداشتی با نظارت خانم دکتر فتحیه سادات حسینی مدیر مرکز بهداشت، درمان و مشاوره این دانشگاه و ناظر ستاد کرونا به بهترین شکل ممکن رعایت شد.

 وی افزود: در سالن ورزشی پس از گرم کردن داوطلبان توسط رابط به ایستگاهها هدایت می شدند تا در آزمون عملی شرکت کنند. ۴ ایستگاه در سالن اماده شده بود و همزمان ۴ تا ۸ نفر در سالن ورزشی در حال انجام آزمون بودند. بلافاصله پس از اتمام آزمون و مطمئن شدن از وضعیت سلامتی خود داوطلب سالن ورزشی را ترک کرده و سپس با اتوبوس به سردرب اصلی منتقل می شد. مدت زمان حضور داوطلبان در سالن ورزشی به طور میانگین ۳۰ تا ۴۰ دقیقه بود. شایان ذکر است در تمامی ایام اورژانس جلوی سالن ورزشی از قبل از شروع آزمون عملی تا پس از اتمام آزمون حضور داشت.

 این عضو هیأت علمی دانشگاه ادامه داد: آزمون با تلاش زیاد مسئولین دانشگاه، ناظران، اعضای هیات علمی، پزشک، اساتید مدعو، کارمندان، ناظر ستاد کرونا، مربیان، کادر بهداشت و درمان، رانندگان، روابط عمومی، نیروهای خدماتی و پشتیبانی و انتظامات به بهترین شکل ممکن و با کیفیت عالی از لحاظ فنی و بهداشتی برگزار گردید. ریاست محترم پژوهشگاه علوم ورزشی در چندین نوبت شخصاً با نماینده دانشگاه تماس گرفتند و ضمن اعلام دریافت عکسها و کلیپ ها رضایت کامل خود از نحوه برگزاری آزمون را اعلام کردند و مراتب تشکر ویژه از مسئولین دانشگاه را نیز اعلام کردند.

 ایشان در پایان گفت: آنچه که در باکیفیت برگزار شدن آزمون عملی بسیار حائز اهمیت بود، موجود بودن زیر ساختهای مورد نیاز در دانشگاه، نظم انضباط حاکم در تمامی مراحل آزمون و همچنین تعهد کاری تمامی عوامل اجرایی در وظیفه محول شده، بود.