صفحه نخست » اخبار و رویدادها » اخبار دانشگاه » کارمند بازنشسته دانشگاه در گفت و گو با روابط عمومی: قدر دانشگاه را بدانید

کارمند بازنشسته دانشگاه در گفت و گو با روابط عمومی: قدر دانشگاه را بدانید

سال ۶۹ بود که دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان تاسیس شد و از سال تحصیلی ۷۱-۷۰ با پذیرش دانشجو فعالیت خود را آغاز کرد. محمود رضاخانی یکی از کارکنانی است که از همان سال ها تاکنون، یعنی ۲۹ سال، با دانشگاه همراه بوده است. رضاخانی چند ماهی است به جرگه بازنشستگان پیوسته است و به همین بهانه با وی گفت و گو کرده ایم. 

لطفا خودتان را معرفی کنید وبگویید که از چه سالی وارد دانشگاه شدید؟

اینجانب محمود رضا خانی متولد سال ۱۳۴۵ ساکن رفسنجان هستم که در تاریخ ۲۰ خرداد ۱۳۷۰ به لطف خدا وارد دانشگاه شدم و فعالیت خودرا از بخش خدمات آغاز کردم. من چهارمین نفری بودم که به دانشگاه وارد شد آن روزها هرکاری را برای آبادانی  و رونق روز افزون دانشگاه انجام می دادیم .

 
بفرمایید که اولین حقوق دریافتی شما از دانشگاه چقد بوده است؟
اولین حقوق من ۲۷۰۰ تومان بود. دانشگاه بودجه ی زیادی نداشت و با کمک خیرین و یاری مردم بودجه ی آن تامین می شد. حتی گاهی اوقات ماه ها حقوقمان عقب می افتاد . درهمان روزهایی که حقوقمان عقب افتاده بود خودم شاهد بودم مرحوم جناب آقای دکتر انصاری چکی شخصی خود را به عنوان  ضمانت به جناب آقای هاشمی مدیر عامل صندوق تعاون اسلامی دادند  که وجه مذکور را دریافت کنند و حقوق عقب مانده را جبران کنند. مشکلات دانشگاه خیلی زیاد بود و کمبود بودجه به مسئولین فشار زیادی آورده بودتا بالاخره با گذشت چند سال دانشگاه توانست ردیف بودجه بگیرد.
 
 
درسال های آغازین مسئولین دانشگاه چه کسانی بودند؟
 
اولین رئیس دانشگاه جناب آقای دکتر بهرام پور بودند ، معاون مالی و اداری؛ مرحوم جناب آقای دکتر انصاری بودند و معاون دانشجویی؛ جناب آقای دکتر دهقان و معاون آموزشی؛ جناب آقای دکتر بلوری زاده، معاون پژوهشی دانشگاه؛ جناب آقای دکتر مرتضوی بودند
 
تا زمان بازنشتگی در چه حوزه هایی از دانشگاه مشغول به کار بودید ؟
ابتدا که در خدمات دفترمرکزی دانشگاه که در مجاور بیمارستان مرادی واقع بود مشغول به کار بودم و از سال ۱۳۷۴ وارد کار در حوزه ی تدارکات شدم و در آخر سال ۱۳۹۴ در حوزه ی تعمیر و نگهداری کار خود را در این حوزه آغاز کردم و در تاریخ ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ به صورت رسمی بازنشست شدم.
 
لطفا یکی از خاطرات خود را در طول دوران کار در دانشگاه برای ما بیان کنید؟
هرروز در دانشگاه برای من یک خاطره است مخصوصا بودن در کنار دوستان و عزیزانی که دانشگاه سبب آشنایی مان شد.
تنها خاطره ای که الان به ذهن من رسید این است که روزی در همان سال های اولیه ی تاسیس سمینار جبر خطی برگزار شد و ما امکانات لازم  برای اجرای سمینار نداشتیم و مجبور بودیم وسایل مورد نظر را از بیرون تهیه کنیم  که یادم نمی رود صندلی ها را از یک تالار کرایه کردیم شب قبل در رفسنجان برف باریده بود و ما مجبور بودیم با دست و بدون دستکش برف ها را از روی صندلی ها پاک کنیم ، دست هایمان از شدت سرما سرخ شده بود.
 
وحرف آخر؟
دوست دارم که قدر دانشگاه را بدانید و همچنین مسئولینی که برای به ثمر رسیدن این دانشگاه تلاش کردند دانشگاه در سال های اولیه ی تاسیس با ۴۵ دانشجو آغاز به کار کرد .کل فضای دانشگاه سازمان مرکزی بود و دفتر مرکزی دانشگاه در مجاور بیمارستان مرادی واقع شده بود، که بین دانشگاه پیام نور و ولی عصر(عج) مشترک بود. اما امروز به لطف خدا دانشگاه برای خود شهرک مجهزی است.