صفحه نخست » اخبار و رویدادها » اخبار دانشگاه » دیدار دانشگاهیان دانشگاه ولی عصر(عج) با خانواده شهید ارسلان

دیدار دانشگاهیان دانشگاه ولی عصر(عج) با خانواده شهید ارسلان

دانشگاهیان دانشگاه ولی عصر(عج) با خانواده شهید حسین ارسلان دیدار کردند. به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج و همچنین در امتداد سلسله دیدارهای مسئولین دانشگاه و اعضای بسیج کارکنان با خانواده های معزز شهدا، دکتر حسن رنجبر عسکری رییس دانشگاه، به اتفاق جمعی از اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه، شامگاه چهارشنبه ششم آذرماه با حضور در منزل شهید ارسلان، ابوی دکتر محسن ارسلان، رییس دفتر ریاست دانشگاه، از مجاهدت های این شهید بزرگوار تجلیل کردند.

معلم و شاعر، شهید حسین ارسلان متخلص به شهید رخشا در بهمن ماه ۱۳۲۴ در شهر یزد تولد یافت. محیط اعتقادی و آموزش های پدرش حاج علی اصغر او را آشنا و شیفته مکتب اهل بیت (ع) کرد و عشق به ابا عبدالله الحسین (ع) با دوبار شرفیابی و زیارت مرقد پاک آن بزرگوار در وجود این شهید شعله ور شد.
خانه پدری این شهید بزرگوار مرجع روحانیون یزد بوده است و شهید رخشا سوز و گدازهای درونی خود را با مطالعه کتب دینی و دیوان اشعار بزرگان تسلی می داد.
وی در سن ۲۲ سالگی در سال ۱۳۴۶ بعنوان سپاهیِ دانش در روستای گلیرد طالقان مامور به خدمت فرهنگی شد و یکسال از حساس ترین دوران خدمت خویش را همجوار محضر حضرت آیه الله طالقانی (ره) سپری کرد و شیفته بیانات و اندرزهای آن استاد گرانقدر شد.

شهید حسین ارسلان اواخر سال ۱۳۵۹ به رفسنجان آمد و در آموزش و پرورش رفسنجان مشغول به کار شد. ایشان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در پی ریزی و تشکیل کانون اسلامی شعرا و ادبای اداره ارشاد اسلامی رفسنجان، همت گماشت و از اعضای فعال هیأت مدیره این کانون شد.

در بحبوحه جنگ تحمیلی گروهی فرهنگی متشکل از هنرمندان و شعرای استان راهی جبهه های حق علیه باطل می شوند. شهید ارسلان از اعضای همین گروه، ۲۰ آذر ماه ۱۳۶۴ در منطقه هور العظیم با بمباران هوایی توسط نیروهای بعثی عراق به درجه رفیع شهادت نائل می گردد.

روحش شاد و یادش گرامی باد