صفحه نخست » اخبار و رویدادها » اخبار و اطلاعيه هاي ستاد شاهد » در خصوص میهمانی و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاهها و مراکز آموزش عالی دولتی ، غیر دولتی و پیام نور

 

اطلاعیه شماره ۲

       در خصوص میهمانی و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاهها و مراکز آموزش عالی دولتی ، غیر دولتی و پیام نور

سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راستای انجام هر‌چه بهتر آئین‌نامه و تسهیل در امر میهمانی و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر جامعه هدف (فرزند شهید، فرزند آزاده و فرزند جانباز ۲۵% و بالاتر) ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر پذیرفته شده (ورودی جید) در دانشگاههای تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد پیوسته و دکترای حرفه ای (دامپزشکی) از تاریخ ۲۵/۶/۹۸ لغایت ۲۹ شهریورماه به منظور ثبت‌نام متقاضیان میهمانی و انتقال برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ فعال می‌باشد، که شامل دانشجویان تحصیلات تکمیلی و رشته‌های پزشکی نیست. توصیه می‌گردد دانشجویان قبل از ورود به سامانه، شرایط و ضوابط زیر را با دقت مطالعه و در صورت واجد شرایط بودن نسبت به ثبت تقاضا اقدام نموده و هرگونه مغایرت در اطلاعات ثبت شده اعم از تحصیلی و ایثارگری موجب حذف تقاضا از روند رسیدگی شده و دیگر قابل بررسی مجدد نمی‌باشد.

وظایف متقاضی :

متقاضیان واجد شرایط آیین نامه نقل و انتقال، ابتدا موظف به ثبت نام در دانشگاه پذیرفته شده (مبدأ) می‌باشند و سپس می‌بایست در زمان اعلام شده از طریق مراجعه به سامانه سجاد portal.saorg.ir درخواست خود را با اطلاع کامل از شرایط و ضوابط دانشگاه مقصد، رشته و مقطع تحصیلی، وضعیت دوره مورد تقاضا در دانشگاه مقصد، ثبت کرده و تمامی مراحل ثبت نام اولیه، تکمیل فرم مشخصات و منوی مربوط به خدمات انتقال و میهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر را تکمیل و پس از دریافت کد رهگیری، نتیجه را از طریق همان سایت با درج کد رهگیری مشاهده کنند. همچنین نتایج کمیسیون هفته دوم مهرماه از طریق سامانه اعلام می‌ شود.

تذکر: لازم به ذکر است متقاضیان جهت ثبت درخواست ابتدا بایستی در سامانه سجاد ثبت نام نمایند و پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور از قسمت خدمات سازمان، درخواست میهمانی و انتقال خود را ارائه نمایند.

نکات مهم:

_ اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان از پذیرش درخواست‌های خارج از سامانه معذور است.

_ اولویت رسیدگی به درخواست متقاضیان با  درخواست متقاضیان به شرح ذیل می‌باشد:

 1. فرزند اناث شاهد
 2. فرزند ذکور شاهد
 3. جانبازان ۵۰% و بالاتر و آزادگان
 4. همسر شهید
 5. جانباز ۲۵% الی ۴۹%
 6. همسر جانباز ۵۰% و بالاتر و آزادگان
 7. فرزند اناث جانباز ۵۰% و بالاتر و آزادگان
 8. فرزند ذکور جانباز ۵۰% و بالاتر و آزادگان
 9. همسر جانبازان ۲۵% الی ۴۹%
 10. فرزند اناث جانبازان ۲۵% الی ۴۹%
 11. فرزند ذکور جانبازان ۲۵% الی ۴۹%

تقاضای انتقال و یا تمدید میهمانی مستلزم طی موفقیت آمیز دوره میهمانی و کسب شرط حداقل میانگین قید شده در حکم نامبرده می‌باشد.(بدیهی است که در صورت عدم کسب شرایط قید شده در رأی کمیسیون انتقال و میهمانی، سایر درخواست‌های دانشجو در نیمسال‌های آتی قابل بررسی نمی‌باشد.)

– انتقال از دوره شبانه به روزانه امکان‌پذیر نمی‌باشد.

– احرازمحل سکونت متقاضی براساس اطلاعات اعلام شده در سایت سازمان سنجش آموزش کشور هنگام ثبت نام جهت شرکت در آزمون و دارا بودن پرونده ایثارگری در شهر و یا استان مورد تقاضا می‌باشد.

– با توجه به شرایط دانشگاه‌های شهرهای تهران، اصفهان، شیراز،مشهد و تبریز انتقال دانشجویان غیرمقیم، به این شهرها مقدور نمی‌باشد ضمناً برای دانشجویان مقیم نیز در قالب میهمان پذیرش صورت می‌گیرد.

– متقاضیان انتقال توأم با تغییر رشته  و یا گرایش بدون نیاز به ثبت نام در سامانه می‌توانند مستقیماً درخواست خود را به شورای بررسی موارد خاص دانشگاه مبدأ تقدیم نمایند.

– متقاضی فقط یکبار مجاز به استفاده از تسهیلات انتقال شاهد و ایثارگر می‌باشد.

– انتقال از دوره‌های روزانه و شبانه به غیرانتفاعی و پیام نور بلامانع است.

– میهمانی و انتقال از مؤسسات غیردولتی و پیام نور به دوره‌های روزانه و شبانه ممنوع می‌باشد.

– درصورت احراز شرایط برابر، اولویت با دانشجویان دختر می‌باشد.

– درخواست میهمانی از دانشگاه‌های برتر به سایر دانشگاه‌ها فقط با موافقت کتبی دانشگاه مبدأ امکان‌پذیر می‌باشد. میهمانی و انتقال بین دانشگاه‌های استان البرز و تهران مقدور نمی‌باشند.

راهنمای کاربری فرآیند میهمانی، انتقالی دانشجویان شاهد و ایثارگر