صفحه نخست » اخبار و رویدادها » اخبار دانشگاه » دیدار روسای دو دانشگاه ولی‌عصر (عج) رفسنجان و صنعتی شریف

دیدار روسای دو دانشگاه ولی‌عصر (عج) رفسنجان و صنعتی شریف

روسای دو دانشگاه ولی‌عصر (عج) رفسنجان و صنعتی شریف با هم دیدار کردند.

در این دیدار که روز یکشنبه ۱۶ تیرماه ۹۸ برگزار شد، دکتر حسن رنجبر عسکری، رییس دانشگاه ضمن عرض خیر مقدم به دکتر فتوحی به گزارش اجمالی از فعالیت‌های دانشگاه پرداخت و اظهار امیداواری کرد دو دانشگاه با توجه به ظرفیت‌های موجود بتوانند در زمینه‌ی همکاری‌های متقابل به تفاهم برسیم.

دکتر محمود فتوحی رییس دانشگاه صنعتی شریف، ضمن عرض تبریک به دکتر رنجبر عسکری به دلیل انتصاب به سمت ریاست دانشگاه، به نقش مهم دانشگاه‌ها برای عبور از تحریم‌ها و توانا بودن در حل مشکلات کشور اشاره کرد و گفت: یکی از رسالت‌های مهم دانشگاه‌ها اثربخشی اجتماعی و حل مسائل کشور است، صرف‌نظر از هرگونه شرایط کشور، دانشگاه باید رسالت خودش را در این حوزه انجام دهد؛ یعنی بتواند در اجتماع اثربخشی داشته باشد.

وی ادامه داد: این اثربخشی به دو شکل ممکن است؛ اول تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه‌های مختلف در کشور است که توسط دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد. بسیاری از پیشرفت‌هایی که در حال حاضر در کشور شاهد آن هستیم، حاصل تلاش فارغ‌التحصیلان و خروجی دانشگاه‌هاست که توانستند این نقش‌آفرینی را در کشور داشته باشند.

در ادامه‌ی این دیدار روسای دو دانشگاه به همراه معاونین و مدیران از بخش‌های مختلف دانشگاه بازدید کردند. هم‌چنین با هماهنگی مجتمع مس سرچشمه بازدیدی از فرآیندهای انجام شده در مجتمع مس انجام گردید و تفاهم‌نامه‌ی سه جانبه بین دانشگاه ولی‌عصر(عج)، دانشگاه صنعتی شریف و مجتمع مس سرچشمه برای انجام پروژه‌های مرتبط با جامعه و صنعت منعقد گردید.

در ضمن مقرر شد که  در اسفند ماه ۹۸ ششمین  کنفرانس بین المللی  با موضوع فناوری و مدیریت انرژی بین دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه ولی‌عصر(عج) و مجتمع مس سرچشمه به میزبانی دانشگاه ولی‌عصر(عج)  برگزار گردد.